28 października 2011

Halloween !!

      Moi drodzy Halloween zbliża się wielkimi krokami :D Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam to święto i zawsze organizujemy domówkę ze znajomymi, lub też wychodzimy całą paczką na miasto. Oczywiście Halloween to przebieranki i malowanie , dynie i psikusy !! Już jutro pojawią się moje propozycje makijażowe właśnie na Halloween ! Zapraszam bardzo serdecznie !

Krótko o tym święcie:

Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. 
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk.
W drugiej połowie XX wieku święto trafiło do zachodniej Europy. Halloween w Polsce pojawiło się pod koniec lat 90.

A Wy ?!! Też obchodzicie Halloween? :D Jeśli tak jak go obchodzicie? Jak się przebieracie? Jestem bardzo ciekawa Waszych  propozycji na ten dzień :))

Buziaki Liliana xOxO

3 komentarze:

  1. Ja w tym roku nie obchodzę. Ale przyznam, że jakby był czas i nie miałabym remontu w mieszkaniu to chętnie bym urządziła przebierane przyjęcie dla znajomych..

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja teraz rzadko obchodzę, ale jak byłam młodsza to uwielbiałam przebierać się za straszydła :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też w tym roku nie obchodze Haloween,ale życze Ci udanej zabawy :)

    OdpowiedzUsuń

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**