15 października 2011

Manicure : )

Kolejnych kilka postów będzie poświęconych prawidłowej pielęgnacji naszych paznokci zarówno dłoni jak i stóp. Są one ważną częścią naszego ciała, które często wpływa na ocenę ludzi, z którymi przebywamy. Zaniedbane, brudne czy obdarte paznokcie od razu rzucają się w oczy i mówmy szczerze wyglądają STRASZNIE!!

Na początek CO TO JEST MANICURE ?
Jest to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u RĄK. Stosują go kobiety (i coraz częściej mężczyźni), które pragną mieć ładne i zadbane, zdrowe paznokcie. Zabieg polega nie tylko na malowaniu paznokci, ale też na pielęgnacji ogólnej takiej jak wyrównywanie skórek, pielęgnacja płytki paznokcia itp.

KSZTAŁTY PAZNOKCI:
Mamy różne kształty paznokci, przy których sposób malowania jest różny ale pielęgnacja podlega tej samej zasadzie. Problemem jest często modelowanie danego kształtu, należy to robić starannie i powoli, żeby nie zniszczyć sobie zbytnio paznokcia.

- PAZNOKCIE O WYDŁUŻONEJ PŁYTCE : należy łagodnie piłować na boki i nadać im lekko owalny kształt. Tworzy się tak zwany migdał, który optycznie wydłuża nam paznokieć i wyszczupla dłoń.
- PAZNOKCIE PROSTOKĄTNE : najlepiej jak są długie, ze względu na to, że można je łatwo wymodelować piłując je na prostokąt, z lekko zaokrąglonymi bokami. Dzięki czemu unikniemy zahaczeń i pękania paznokcia.
- PAZNOKCIE O MAŁEJ PŁYTCE : są to paznokcie krótko osadzone na palcach. Najlepiej jak są dłuższe, gdyż wtedy optycznie stają się większe. (niestety nie znalazłam odpowiednio dobrego zdjęcia, ale mam klientki z takimi paznokciami więc za jakiś czas zaktualizuje tu zdjęcie)

- PAZNOKCIE ŁOPATKOWATE : w celu zmniejszenia optycznie płytki należy je piłować lekko półokrągło.
- PAZNOKCIE TRÓJKĄTNE : na które szał był jeszcze dwa lata temu. Szerokie na dole wąskie na końcówkach.

MANICURE KROK PO KROKU:
1. Dokładne oczyszczenie paznokci z poprzedniego lakieru. Pamiętajmy, że przesuwamy wacik zawsze w kierunku od nasady paznokcia do jego czubka.
2. Bierzemy miseczkę z ciepłą wodą , można dodać łyżką soku z cytryny i moczymy palce przez ok minutę można dwie. To zmiękczy skórkę wokół paznokcia, odżywi i rozjaśni płytkę.
3. Na skórki nakładamy preparat do zmiękczania skórek pozostawiamy na chwilę aby zadziałał.

4. W tym czasie można lekko opiłować sobie paznokieć do odpowiedniego kształtu jaki nas interesuje.5. Gdy skórki są już miękkie, odsuwamy je delikatnie patyczkiem. Robimy to delikatnie, nic na sile!

6. Usuwamy zgrubioną skórkę, która narosła wokół paznokcia za pomocą pilniczka piaskowego lub szafirowego.Można też użyć specjalnych ciążek.  Robimy to również powoli i bardzo delikatnie, żeby nie uszkodzić sobie skóry właściwej.
7. Jeśli mamy zgrubienia na paznokciach, lub nierówną płytkę można ją lekko wyrównać za pomocą pilnika polerującego.

8. Nakładamy odżywkę lub lakier bazowy (jeśli będziemy nakładali lakiery ciemne, lub kolorowe baza)

9. Ostatni etap to już oczywiście samo pomalowanie paznokci.

Mam nadzieję, że te informacje się wam przydadzą.  Jutro pojawi się post o odżywkach do paznokci jakie używałam, używam i jakie polecam :)

Buziaki Liliana xOxO

1 komentarz:

  1. te trojkątne to najgorsze paznokcie jakie widziałam, paskudztwo bleee...ochyda
    pierwse najładniejsze:)

    OdpowiedzUsuń

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**