16 października 2011

Pedicure : )

  Witajcie !:) Niedawno na moim blogu dodałam post o Podstawach pielęgnacji stóp, w tym poście skupię się bardziej na czynnościach, które wykonujemy podczas pielęgnacji stóp i głównie podczas pielęgnacji paznokci u stóp. Zapraszam serdecznie :

Na początek oczywiście wyjaśnienie CO TO JEST PEDICURE?
Jest to zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u stóp. Mamy 3 rodzaje pedicure:
KOSMETYCZNY: zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci, pomalowanie ich . W jego zakresie wlicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka.
LECZNICZY: jest to pedicure kosmetyczny rozszerzony o zabiegu usunięcia nagniotków, wrastających paznokci.
BIOLOGICZNY: zabieg pielęgnacyjny, podczas, którego nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.

PEDICURE KROK PO KROKU:
1. Dokładne oczyszczenie paznokci ze starego lakieru.
2. Przygotowanie miski z ciepłą wodą, olejkami/ solą do kąpieli stóp/ specjalnymi płynami do mycie stóp .. i moczenie stóp przez co najmniej 10 min do 30 min.W między czasie można wykonać scrub na pięty i odciski.

 3. Osuszamy porządnie nogi, nie zapominając o przerwach między palcami !
4. Za pomocą pumeksu/ tarki ścieramy zgrubiały naskórek z pięt i okolicy górnej śródstopia.5. Nakładamy krem nawilżający omijając paznokcie (nie należy ich natłuścić)
6. Nakładamy preparat na skórki. I odczekujemy ok 5 min.
7. Odsuwamy delikatnie patyczkiem skórki a następnie usuwamy je za pomocą pilniczka piaskowego lub szafirowego.Można też użyć specjalnych ciążek. Robimy to również powoli i bardzo delikatnie, żeby nie uszkodzić sobie skóry właściwej.

8. Następnie piłujemy paznokcie. Należy tu robić starannie i pamiętać, że PAZNOKCIE U STÓP PIŁUJEMY NA PROSTO ! NIE WOLNO ŚCINAĆ BOKÓW, gdyż paznokcie u stóp rosną na kształt prostokąta, którego nie można zmienić jak w przypadku paznokci u rąk. Takie ścinanie paznokci u stóp grozi ich wyginaniem się, łamliwością i wrastającymi paznokciami.
9. Jeśli mamy zgrubienia na paznokciach, lub nierówną płytkę można ją lekko wyrównać za pomocą pilnika polerującego.
10.Nakładamy odżywkę lub lakier bazowy (jeśli będziemy nakładali lakiery ciemne, lub kolorowe baza) Zapraszam również do poczytania posta o moich Odżywkach do paznokci  :))

11. Ostatnim etapem jest oczywiście samo pomalowanie paznokci.

Mam nadzieje, że informacje te się Wam przydadzą. W razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało w komentarzach lub na mail ! Zapraszam również do przeczytania posta o Manicure :)

Buziaki Liliana xOxO

2 komentarze:

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**