23 stycznia 2012

Mikrodermabrazja

MIKRODERMABRAZJA - jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo. Dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię spełniającą wszystkie wymagane normy europejskie w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry. Kontrolowana Mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ intensywność zabiegu (głębokość złuszczania) jest dobierana indywidualnie dla pacjenta. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. To zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę.

Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni. Można ją również wykonywać jednorazowo.

Mikrodermabrazja - Zalety:
bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
nie ma ograniczeń wiekowych
zabieg jest bezbolesny
możliwość częstego powtarzania
alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
odnowa komórkowa
generalna regeneracja skóry
eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
przyspieszenie krążenia krwi i limfy
zwiększenie absorbcji kosmetyków – odżywienie i nawilżenie skóry
wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Mikrodermabrazja diamentowa - Wskazania:
trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
blizny potrądzikowe
łojotok
rozszerzone pory
zaskórniki, prosaki
blizny
przebarwienia i odbarwienia
uszkodzenia posłoneczne
szorstki, zrogowaciały naskórek
rozstępy
cellulit
wiotkość skóry
rogowacenie okołomieszkowe

Koszt jest różny, zależy od miejsca, sprzętu, środków jakich firm się używa. Nie zawsze najdrożej znaczy najlepiej!
Cena od 70 do 250 zł za jeden zabieg. Często jest sprzedawane w pakietach. Ze względu na to, że aby efekt był widoczny trzeba go powtórzyć kilka razy . W pakietach jest trochę taniej!

Moje odczucia:

Ja płaciłam 120 zł za zabieg, trwał on ok 1,5 h z maseczkami i nawilżaniem!
Byłam tylko raz . Jeśli miałabym iść kilka razy to musiałabym mieć wolne co najmniej 5 miesięcy wyjętych z życia. Jak dla mnie! Dla cery trądzikowej leczenie polega na tym ,że po mikrodermabrazji wszystko musi "wyjść" na zewnątrz! czyli dostajemy mega wysypkę pryszczy i innych tego typu rzeczy. chodzimy w zależności od stopnia trądziku .. Na początku jest tragedia na twarzy ale później wszystko się poprawia i wyprysków jest mniej i mniej . Ja poszłam mając na twarzy tylko kilka małych krostek .
Po samym zabiegu super ! cera głodka , jasna, natleniona. czuć że skóra oddycha. Niestety moja psychika nie wytrzymała tego co się stało na mojej twarzy po 3 dniach od zabiegu ;(( czyli tej fazy oczyszczania sie twarzy i porów.
Z 5 pryszczyków , zrobiła się cała kolonia. miałam kaszkę na CAŁEJ TWARZY !! i po prostu byłam załamana ... może jeszcze kiedyś się odważę :P

Ale jeśli ktoś ma mocne nerwy to polecam jak najbardziej! Widziałam u osób które wytrwały i cera na prawdę się poprawiła.

CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA JUŻ TE ZABIEGI? JAKIE SĄ WASZE ODCZUCIA?

Buziaki Liliana xOxO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**