02 grudnia 2015

BLOGMAS DZIEŃ 2! Christmas Tag ;)CHRISTMAS TAG !!

1. Kiedy zaczynasz przygotowywać się do Bożego Narodzenia?
Do świąt zaczynam się przygotowywać z reguły dość wcześnie, jeśli mam okazję kupić jakiś ciekawy prezent to kupuje go wcześniej. Przed świętami również w sklepach zaczynają się wyprzedaże, więc staram się z nich skorzystać. Jeśli jednak chodzi o przystrojenie domu, to z reguły robię to półtora tygodnia lub tydzień przed świętami, żeby czuć już ten klimat świąteczny. Światełka na karnisz i zapachowe świece wyciągam już na początku grudnia.

2. Posiadasz kalendarz adwentowy?
Kalendarza zwykle nie używam, aczkolwiek w te święta chciałabym kupić kalendarz z prawdziwego zdarzenia, jeśli znajdę odpowiedni. Jak również poluje na kalendarz adwentowy z Douglas'a z kosmetykami ;)

3. Jakie są Twoje ulubione filmy świąteczne?

Jak święta to oczywiście Kevin obie części! Grinch świąt nie będzie , Listy do M, Święta Last Minute i Wesołych Świąt o bitwie na światełka ;) Ale w święta oglądam bardzo dużo filmów i staram się to robić z bliskimi, więc zwykle wszyscy siadamy w salonie i oglądamy je wspólnie :)

4. Czy masz jakieś śmieszne wspomnienia związane ze świętami?
Hmm śmieszne wspomnienia! Jak ktoś o to pyta to przypomina mi się tylko jedna sytuacja, którą będę wspominać do końca życia. Mam nawet nagrany film z świąt jak byłam dzieckiem, jeszcze na kasecie VHS kiedy to bardziej ucieszyłam się na gumę MAMBE (którą uwielbiam) niż na wielkie prezenty, które również wtedy dostałam. :)
Dla Wszystkich jest to zabawna historia. Mała blondyneczka odpakowuje wielkie prezenty z każdego oczywiście się bardzo cieszy, aż tu na sam koniec z materiałowego mikołajowego buta wypadają czekoladki i gumy Mamby i następuje euforia i szaleństwo radości z otrzymanych słodyczy :D więc wyglądało to dość zabawnie ;)

5. Jak wygląda Boże Narodzenie w Twoim domu?
Jest to zawsze okres radosny, jest bardzo dużo dekoracji, światełek, wielka choinka, którą ja stroje. Wszyscy spędzają czas razem. Bo na co dzień w natłoku pracy i zajęć nie mamy na to czasu. I zawsze ciesze się, że nie jestem wśród osób które swoje święta przedstawiają jako zlot rodzinny, gdzie każdy każdego przekrzykuje a przy stole są tylko tematy polityczne i każdy ma inne zdanie.
Z reguły do nas zjeżdża rodzinka, bo mamy dużą przestrzeń w domku, ale zwykle wspominamy stare czasy, śmieszne sytuacje i nikt nikogo nie przekrzykuje .

6. Co najbardziej lubisz w Świętach Bożego Narodzenia?
Klimat, wolne dni, to że mogę się wyspać , filmy i dużo jedzenia!


7. Czy masz jakieś tradycje świąteczne? 
Hmm prócz standardowych... w domu ja ubieram choinkę, czytam fragment z Pisma Świętego przed rozpoczęciem jedzenia i rozdaje prezenty spod choinki. Tata dekoruje dom na zewnątrz, a mama gotuje z moją małą pomocą. Plus gram kolędy na pianinie ;)


8. Jakie są Twoje ulubione kolędy?
W zasadzie to nie mam ulubionych, ale lubię jak kolędy śpiewane są dość dynamicznie ale jednak z nutą tradycji.


9. Jak będzie wyglądała Twoja choinka w tym roku?
W tym roku choinka będzie niestandardowa. Z racji tego, że mamy małego pieska w domu.. no może już nie jest taki mały bo to wyżeł :P ale jeszcze to szczeniak więc mama zapłakałaby się gdyby jej szklane bombki nie przeżyły zimy. Dlatego w tym roku choinka będzie przystrojona w dużą ilość światełek i łańcuchy jak również gwiazdę na szczycie.


10. Jaki jest Twój ulubiony zapach świąteczny?
Świeża choinka , i wiśnia z cynamonem i jabłkiem <3


11. Jaki kolor lampek choinkowych najbardziej lubisz?
Różnokolorowe


12. Odliczasz dni do świąt?
Tydzień przed świętami już tak :)


13. Ulubiony zimowy lakier do paznokci?
Czerwony, burgund i butelkowa zieleń


14. Ulubiony zimowy napój?
Gorąca czekolada i ostatnio herbata owocowa z kawałkami jabłek z syropem brzoskwiniowym


15. Choinka prawdziwa czy sztuczna?
Prawdziwa tylko i wyłącznie!


Kochane czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach <3

XOXO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**