16 maja 2017

Pamiątki z Paryża ! Na co warto zwrócić uwagę?

Dzień dobry kochani!

Kontynuuję dziś paryski temat. Kilka osób pytało się mnie co kupiłam w Paryżu, na co zwrócić uwagę i na jakie ceny się przygotować.
Po więcej zdjęć i informacji odsyłam Was do poprzedniego posta <KLIK> oraz na mojego INSTAGRAMA, gdzie na bieżąco wrzucam Wam nowe zdjęcia i informacje ;)
Nie jestem ekspertką w tej sprawie, ale mogę się podzielić z Wami wiedzą, jak to wyglądało podczas mojego pobytu.
Oczywiście zanim wybrałam się na wyjazd sama przeczytałam kilka poradników, jak się odnaleźć, co warto kupić i jak to ogólnie wygląda.
Podczas wyjazdu na pewno musimy być przygotowani na to, że Paryż to drogie miasto. Zwłaszcza w centrum nie znajdziemy dużej ilości sieciowych sklepów, w których będzie można na szybko kupić coś tanio - w część dni tego typu sklepiki są również pozamykane min w niedziele. No ale nie ma się co dziwić - turystów w Paryżu jest ogrom więc i ceny są wysokie.
Ceny jedzenia, o ile nie wybierzemy ekskluzywnej restauracji nie zabijają. Trzeba liczyć jakieś 15 -20 euro za osobę.

Przechodząc do pamiątek i tego na co warto zwrócić uwagę:
Oczywiście standardowe dla większości turystów jako pamiątki są magnesy, breloczki i pocztówki (zwykle są one nie drogie po kilka euro jak w większości miast turystycznych, 2-3 euro za sztukę, lub najczęściej 4 za 10 euro)
Dodatkowo bardzo często sprzedawane są szklane kule
Statuetki wieży Eiffla widać wszędzie w zależności od wielkości ceny są od 5 euro w górę
Tak samo jak obrazki, ciekawym miejscem w okolicy katedry Notre Dame jest księgarnia wyprzedająca stare książki - klimatyczne miejsce 
W wielu miejscach do kupienia były również ozdobne kubki i filiżanki - cenowo od 5 euro w górę w zależności od wielkości i wzoru
Oraz coś co mnie zaskoczyło, masa tacek większych i mniejszych.
Poza typowymi pamiątkami często słyszałam o francuskich Winach. Dodatkowo warte uwagi są francuskie sery - tu Was uprzedzę, że zapachy tych serów są bardzo intensywne i nie zawsze piękne, ale za to ich smak? Rewelacja
Oczywiście makaronikach <3 ( w zależności od cukierni ceny zaczynają się od 2 euro za sztukę, można je kupić też w zestawach, wtedy wychodzi troszkę taniej)
Perfumy
A teraz kilka moich pamiątek!
Oczywiście bez magnesów i breloczka z małą wieżą nie mogłoby się obejść.
Bardzo chciałam przywieźć statuetkę wieży Eiffla, którą bym mogła postawić na toaletce i udało się
Dodatkowo kupiliśmy też macarons i biżuterię
Skusiłam się również na kubek i podczas wizyty w Muzeum Perfum też na kilka pamiątek
I to by było na tyle! Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i będzie przydatny!
BUZIAKI

2 komentarze:

  1. Super pamiątki! Ja zwykle będąc gdzies kupuje te szklane kule z jakimś zabytkiem w środku, ewentualnie case'a na telefon, bo jestem od nich uzależniona! Ciekawy wpis, pozdrawiam.
    clofl.blosgpot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam pocztówki z Paryża :D Ja ze swojej wycieczki przywiozłam oczywiście breloczki z wieżą Eiffla i koszulkę I <3 Paris, bo lubię je zbierać z różnych podróży :)

    OdpowiedzUsuń

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**