08 czerwca 2017

Przedłużanie paznokci Lakierem Hybrydowym

Dzień dobry kochane!

Dziś post z tematyką, którą jakiś czas temu poruszałam na moim Instagramie, a mianowicie przedłużanie naturalnej płytki paznokcia lakierem /bazą hybrydową.

Zacznijmy od tego, że na rynku jest wiele produktów, którymi możemy przedłużyć lub wzmocnić pękniętą, słabą i krótka płytkę paznokcia.
Ja skupię się dziś na lakierach hybrydowych - różnych firm i tym jak taki zabieg wykonać samemu w domu.

Zacznijmy od produktów jakie mamy dostępne na rynku (dodam, że są to produkty przykładowe, firm jest znacznie więcej, ale jak zaraz zobaczycie po opisach ich właściwości są bardzo podobne i zbliżone):

Lakier hybrydowy budujący SemiHardi Clear
Bezbarwny lakier hybrydowy o właściwościach budującego żelu miękkiego. Idealny do stosowania na słabej płytce. Można nim przedłużyć płytkę paznokcia. 
NeoNail Lakier Hybrydowy UV - HARD BASE 
Lakier Hybrydowy HARD BASE stosowany jest jako podkład pod lakiery hybrydowe kolorowe.
Jest to produkt III Generacji, a jego formuła zapewnia jeszcze lepszą trwałość, przyczepność i odporność produktu na ścieranie. 
Indigo Removable Protein Base
Removable Protein Base to przełomowe odkrycie w walce ze słabymi i zniszczonymi paznokciami. Baza po brzegi wypełniona proteinami, które odżywają i wzmacniają Twoją płytkę. Zaczyna chronić nasze paznokcie automatycznie po wyciągnięciu ręki z lampy. Przywraca jej zdrowy i promienny wygląd. Gęsta konsystencja pozwala na przedłużanie paznokci o 3mm 
BLUESKY BUILDER HARD
To żel hybrydowy budujący o właściwościach żelu miękkiego. Idealny na słabą i zniszczoną płytkę. Można nim przedłużyć oraz nadbudować płytkę paznokcia do 3 mm.

Co będziemy potrzebować do przedłużenia : 
- pilnik
- polerkę
- odtłuszczacz
- waciki bezpyłowe
- szablony
- oczywiście nasz lakier Bazowy najlepiej w wersji Hard lub Proteinowej
- lampa UV

1 Zaczynamy od przygotowania paznokcia, to że będziemy do przedłużać nie oznacza że paznokieć może pozostać nierównych kształtów lub pęknięty. Wyrównujemy końcówki wszystkich paznokci i matowymi płytkę paznokcia
2 Odtłuszczamy paznokcie Cleanerem
3 Przechodzimy do przymocowania szablonu - są różne wielkości, kształty i rodzaje. Nie ważne jest to jaki wybierzemy - ważne jest aby go dobrze zamocować. Aby dobrze trzymał paznokieć i nigdzie nie odstawał.
4 Aplikacja Lakieru typu HARD - pamiętajmy, że większość lakierów podaje nam jaką długość przedłużenia możemy uzyskać. W takim wypadku nie przesadzajmy z ilością, bo paznokcie nam popękają, lub co popularne w przypadku lakieru hybrydowego zaczną się wyginać. 
Jeśli chodzi o aplikację lakieru, to zaczynamy od końcówki paznokcia w miejscu stykania się z szablonem. Wchodzimy nim kilka mm na paznokieć i na szablon małymi warstwami i wkładamy paznokieć do lampy UV w celu utwardzenia. 
Następnie krok powtarzamy ale już dodajemy lekką warstwę lakieru na cały paznokieć. Wkładamy do lampy i robimy 3 warstwę na końcu a drugą na całym paznokciu. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z ilością na końcówce- żeby paznokieć miał taki kształt jaki chcemy i żeby był w miarę prosty na wierzchu. 
5 Po utwardzeniu wszystkich warstw lampą UV, odtłuszczamy nasze pazurki.
6 ściągamy szablon - tu robimy to powoli, tak aby nie uszkodzić paznokcia
7 bierzemy pilnik i nadajemy naszym paznokciom ostateczny kształt 

I GOTOWE:
Dajcie mi znać co sądzicie o takim efekcie!?
BUZIAKI

2 komentarze:

  1. Zazdroszczę umiejętnosci manualnych. Ja mam problem ze zwyklym pomalowaniem paznokci :D

    OdpowiedzUsuń
  2. EFEKT KOŃCOWY REWELACJA;)
    W WOLNEJ CHWILI ZAPRASZAM DO SIEBIE

    OdpowiedzUsuń

Masz swoje zdanie na ten temat? Pisz śmiało! Chętnie je poznam :)) Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Dziękuję za każdy komentarz :):**